Neuvěřitelná zkušenost

Neuvěřitelná zkušenost

vztekly_muz_mensi

Posledních několik týdnů jsem měl možnost pracovat jako výpomoc v jedné nejmenované firmě. Na první pohled poměrně úspěšná firma, na dvoře luxusní automobil, k rampě přijíždějí a odjíždějí nákladní vozy, asi 10 zaměstnanců pendluje po firmě.

Protože mě z profesních důvodů zajímalo jak to tam funguje, nabídku jsem přijal, i když byla zcela mimo můj obor. Těch několik hodin týdně mě neohrozí a moc mě zajímá, jak taková malá výrobní firma v malém městě funguje.

Po těch několika týdnech jsem opravdu ohromen. Popíšu zde jen základní zjištění, a svůj obrázek si udělejte sami.

Tato firma je skutečně poměrně úspěšná, přestože se zabývá potravinářskou výrobou, která je sama o sobě poměrně riziková. Vyrábí a vyváží do 5 evropských zemí včetně Česka, prodej se pohybuje mezi 400 tisíci a 1 milionem korun měsíčně.

První a hlavní rys, kterým lze popsat fungování této firmy je ZMATEK. Nikdo neví přesně co má udělat, ani kolik toho má udělat. To všechno zvyšuje nervozitu a nevraživost mezi zaměstnanci samotnými, ale i mezi zaměstnanci a vedením. Ve firmě se hovoří částečně ruštinou a částečně češtinou, a jednou z nejčastějších vět, které lze slyšet je: "Ale nikomu to neříkej".

Jedním z dalších základních rysů jsou pomluvy. Všichni pomlouvají všechny, všichni si stěžují na všechny ostatní, nervozita a vztek je na denním pořádku.

Z hygienického hlediska nebudu ani stav provozovny, ani technologii výroby raději vůbec popisovat, ale chvála by to nebyla. Výrobní postupy fungují systémem: " Nevíš jak to mám udělat?" "Nevím, ale myslím, že mi někdo říkal, že takhle". "Aha, tak díky". Výsledek většinou vypadá: "Kto to doprdele udělat takle, když jsem jasně žekl, že to má být takle?" Já jsem nevěděl jak to mám udělat, vy jste tu nebyl a on mi řekl, že to mám udělat takhle". "To jsem já neřekl, já jsem řekl že nevím, a že si myslím, že takhle".

Nákup surovin probíhá velmi podobným způsobem, a vlastně i všechny ostatní firemní operace. Marketing? Nic. Jen pravidelné objednávky od stálých klientů. Neuvěřitelné.

Čím déle to sleduji, tím větší úžas mě jímá. V této republice může být opravdu úspěšný úplně každý. Stačí dělat dobře jen 10% toho, co je třeba dělat, a i tak budete mít úspěšnou firmu.

Věřte mi, pusťte se do toho, a dosáhnete všeho!

S pozdravem

Bc. Miloslav Krátký

PS: Pokud potřebujete konzultaci, podporu nebo pomoc, neváhejte a napište na info@dosahnetevseho.cz

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..